Production Log – Srpen 2016

Největší výhodou tvorby seriálu je to, že i když dokončíte jedno video, pořád na vás čekají další, takže s tím, co vás neskutečně baví tvořit, se ještě hned nemusíte loučit. Největší nevýhodou je přesně to samé, protože práce nikdy nekončí a je spousta věcí, které je ještě potřeba udělat. To neznamená, že ještě nedohlédnu na konec projektu – v tuhle chvíli už ano a těším se. Život bez Patche? Hm.

Normální řečí to znamená, že teď přesně vím, co všechno je nutné natočit, a není toho vůbec tolik. Hlavní poselství tohoto článku je podat přehled o tom, co přesně mi zabírá čas a ujistit spoluherce a diváky, že skutečně makám. Dílčím poselstvím je pak předejít opakovaným dotazům “kdy už to bude?” a “proč to tak dlouho trvá?”.

No a teď už se můžeme pustit do toho, co přesně se dělo v sprnu:

Dokončení epizody 3 přirozeně zabralo první týden. Více se dozvíte v předchozím článku. Řeknu jenom, že do budoucna doufám, že budeme schopni alespoň většinu předabovat (zvuk je jediná část, se kterou jsem nebyl moc spokojen). Teď se to nestalo především proto, že by byla noční můra všechny shánět ze zahraničí a vydání by se zpozdilo minimálně o dva měsíce.

Mezi přípravou dalších videí se samozřejmě našel i čas na natáčení. Mnoho úsilí bylo směřováno na organizaci natáčení, ke kterým přes značné oběti nakonec nedošlo a čekají na příště. Povedlo se alespoň dlouhé 59. natáčení (3. řada), kde se poprvé vyznamenal nový shotgun mikrofon. S tím už dabing netřeba řešit, za což budou vytížení herci doufám vděční.

uDSC05429

Byla to temná záležitost.

Vzhledem k dlouhým intervalům mezi epizodami teď zkouším něco jiného, tj. rozdělit každou přibližně napůl. Za tím účelem zpracovávám 4. a 5. epizodu zároveň, a pak uvidím, kde je vhodný bod k rozdělení. Všechny natočené materiály dohromady čítaly 8:58:12, z čehož musím stvořit přibližně na 25 minut finálního videa.

První fází je zhlédnutí všeho, co je natočené, vyřazení nepoužitelného, výběr nepovedených záběrů (nejsnazší udělat hned na začátku) a chronologické uspořádání. Další prioritou je identifikace záběrů, které budou potřebovat efekty, což obnáší hrubé sestříhání dané scény s tím, že jakmile je záběr předán VFX specialistům, nemůžu se již rozhodnout, že tam chci jiný. Jinak se naštvou.

Mezi highlighty této dvojepizody patří zejména dvě scény, které jsme točili během tři dnů, protože herce nebylo možné sehnat v jeden termín (ani ve dva termíny, jak se ukázalo…). Aby to vypadalo přirozeně, bude vyžadovat notnou dávku umu a štěstí. Z toho, co jsem zatím viděl, to půjde. Během natáčení se za kamerou také vystřídalo mnoho herců – kromě tradičního Johnyho a Šéfa také Martin (Diploman) a Jace (Jace).

Image22

A když zavoláte hned, dostanete 18 pánví zdarma.

Scénáristicky už je potřeba jen doladit finální epizodu celého seriálu. Samozřejmě, mám to vymyšlené, největší problém ale tkví v lidech. Je nemožné dostat do scén všechny, které bych tam chtěl, čili scénář a koncept se bude průběžně přizpůsobovat hercům. Rád bych, aby se každý (kdo bude chtít) párkrát objevil a něco si řekl. Finále by měl být takový love-letter tomuto projektu, který nadevše dokazuje, že s přáteli a pílí dokážete cokoli.

Mimo Patch jsou v řešení momentálně 4 podcasty s velice různými tématy. Pořadí bude záviset na tom, v jakém budou mít účastníci čas, ale máme se na co těšit. Na YouTube se dále budu snažit držet cíle “jedno video za měsíc” a jako zářijové očekávejte Premiérový vlog Dámského krejčího, obsahující nějaké to Prostřeno.

Image23

Nejspíš jim už dochází nápady.

Uvidíme se za měsíc.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s